Niezbędne akcesoria do pieczenia

Home / Niezbędne akcesoria do pieczenia

Tworzysz piękne urodzinowe torty? Uwielbiasz piec ciasta i masz swoje ulubione kuchenne akcesoria? A może dopiero zaczynasz przygodę z pieczeniem i zastanawiasz się co powinno znaleźć się w Twojej kuchni? Oto nasza lista akcesoriów, które przydadzą się do pieczenia ciast i ciasteczek!

Blachy i formy do pieczenia

Formy do pieczenia to niby taka oczywistość, ale nie mogło ich zabraknąć na tej liście. Każda osoba, która uwielbia piec powinna mieć w swojej kuchni przynajmniej kilka podstawowych blaszek do pieczenia. Aluminiowa prostokątna blacha do dużych ciast. Szklana keksówka do chleba i babki. Okrągła forma na tort. Oprócz tych podstawowych foremek, warto zadbać o kuchenną różnorodność. Ceramiczna forma na tartę czy silikonowa foremka w kształcie misia będą doskonałym uzupełnieniem kuchennego asortymentu.

Silikonowa mata

Silikonowa mata to niezwykle uniwersalny kuchenny gadżet. Może pełnić rolę stolnicy, na której wyrabiamy ciasto. Idealnie nadaje się też do wałkowania i wycinania ciasteczek. Taka mata może też z powodzeniem zastąpić papier do pieczenia, którym zazwyczaj wykładamy blachę. To zasługa odporności na bardzo wysokie temperatury. Oprócz uniwersalnych mat silikonowych, w sklepach można znaleźć maty przeznaczone np. do pieczenia rolad czy francuskich makaroników.

Szpatułka

Szpatułka to niepozorny gadżet, ale jakże przydatny! Każdy kto choć raz ją wykorzysta, już na zawsze pozostawi ją w swojej kuchni. Szpatułka przydaje się właściwie do wszystkiego. Można z jej pomocą wymieszać ciasto, wybrać masę z miski, a nawet rozsmarować krem na torcie. Do najlepszych należą szpatułki silikonowe, które idealnie zbierają ciasto ze ścian miski. Dzięki nim nic się nie marnuje!

Miarki

W przypadku pieczenia ciast, ważne jest trzymanie się receptury. Jednym z warunków udanego wypieku jest odpowiednie odmierzenie składników. Pomogą w tym miarki kuchenne. Można w nich odmierzać produkty płynne, takie jak mleko, olej czy woda. Świetnie sprawdzą się też do produktów sypkich, np. do mąki czy cukru. Elektroniczna waga pozwala na dokładne zważenie masła i innych składników. Niezbędne w kuchni są też miarki, które pozwalają na odmierzenie łyżki lub łyżeczki, a także ich mniejszych wielkości, np. ¼ łyżeczki proszku do pieczenia.  

Nóż strunowy

Nóż strunowy przyda się szczególnie tym osobom, które co jakiś czas pieką torty. Upieczony biszkopt to dopiero połowa sukcesu, trzeba go jeszcze przekroić, przełożyć kremem i ozdobić. To właśnie do dzielenia biszkoptu na płaty przydaje się nóż strunowy. W kilka chwil otrzymasz precyzyjnie podzielone ciasto!

 

To oczywiście nie wszystkie kuchenne gadżety, które przydają się do pieczenia. Warto mieć w swojej kuchni wałek do ciasta, silikonowe pędzelki, foremki do wycinania ciasteczek czy trzepaczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *